Organiczna alternatywa dla glifosatu PROELIUM 500 ORGANIC

Po raz pierwszy prezentujemy nowy produkt, który może zastąpić z powodzeniem glifosat (m.in substancja czynna w Roundup’ie) w walce nawet z uciążliwymi chwastami nie wprowadzając jednocześnie syntetycznych substancji do naturalnego środowiska.

Preparat PROELIUM jest bezpieczny dla środowiska ponieważ w jego składzie znajduje się opatentowana mieszanina wyciągów roślinnych oraz woda.

Skuteczne działanie mieszaniny roślinnej jest potwierdzone badaniami, które były przeprowadzane w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz w testach w Kwiaciarskim Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Nowym Dworze Parcele.

Preparat działa identycznie jak glifosat niszcząc również części podziemne rosliny.

Opakowanie 500 ml wystarcza na pokrycie 25m2 powierzchni oraz do 75m2 miedzyrzędzi. Zaleca się stosowanie preparatu rano lub w godzinach popołudniowych/wieczornych.

Dokładniejsze pokrycie części nadziemnej rośliny daje szybszy widoczny efekt , a przy optymalnych warunkach pogodowych zauważalny jest po 14 dniach od momentu zabiegu.

W uprawach EKO czy BIO oraz dla szybszego wizualnego efektu zalecamy zastosowanie parę kropel octu spirytusowego 10% ( dopuszczalny herbicyd do upraw ekologicznych i BIO)

Obecnie w dystrybucji jest opakowanie amatorskie Proelium 500 o pojemności 500 ml( gotowa mieszanina do użycia) oraz opakowanie Proelium Profi – Koncentrat o pojemności 5L.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *